AKINSOFT CAFEPLUS 11
Ana Özellikleri
Client Programı Kilit Ekranı
CafePlus client programı bilgisayar kullanımda olmadığı durumlarda ekranı kilitleyerek ücretsiz kullanımları ve yetkisiz müdehaleleri engeller. Program müşteriler tarafından sonlandırılamaz. Tam güvenlik sağlar.
Gelişmiş Ücretlendirme Sistemi
CafePlus programında değişik tarifeler belirleyebilirsiniz. İsterseniz haftanın belli günleri farklı ücretlendirmeler uygulayabilirsiniz. Kampanyalar yaparak belli bir süre kullanımdan sonra istediğiniz süreyi ücretsiz olarak sunabilirsiniz.
Üyelik Sistemi
Kafenizde üyelik sistemi kurarak kendinize sabit müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz.
Ürün Satışı
Müşterilerinize çay, kahve veya fastfood tarzı ürünlerin satışını yapabilir, hesaplarını takip edebilirsiniz.
Personel ve Kasiyer Kayıt Sistemi
Programı kullanacak personelleri tanımlayabilir, her birine detaylı olarak yetki verebilirsiniz. Yaptıkları işlemleri log raporundan takip edebilirsiniz.
Çoklu Server Sistemi
Eğer çok fazla bilgisayarınız var ve müşteri trafiğiniz yoğun ise birden fazla kasiyer çalıştırıyor olabilirsiniz. Bu durumda CafePlus Server programını her bir kasiyer bilgisayarına kurup işlerinizi eşzamanlı olarak yürütebilirsiniz.
Hasılat Takip Sistemi
Kafenizden elde ettiğiniz gelirler CafePlus tarafından detaylı olarak raporlanır. İsterseniz günlük bazda raporlar verip hangi günlerde ne kadar gelir ettiğinizi grafiksel olarak görüntüler. Aldığınız rapora göre günlük kampanyalar düzenleyebilirsiniz.
Bonus (Puan) Sistemi ve Ön Ödemeli Sistem
Bonus sistemini bir çeşit müşteri sadakat sistemi olarak kullanabilirsiniz. Üyelerinizi hediye bonuslar kazanabilir, kazandıkları bonusları ödemede kullanabilirler. Bonus sistemi aynı zamanda ön ödemeli sistem olarak da kullanılabilir. Bilet sistemini aktif ederek biletler basabilir ve müşteriye bilet satışı yapabilirsiniz.
Süre Sınırlama Sistemi
Müşterinin istediği dakikayı hesap açılışında belirterek bilgisayarın süre sınırı sonunda otomatik kilitlenmesini sağlar. İsterseniz belirtilen süre sınır ücretini peşin olarak tahsil edebilirsiniz.
Masa Açma İsteği
Müşterileriniz kasaya gelmeden istediği bilgisayarı seçip ve client kilit ekranından size açma isteği gönderebilir. Size sadece masayı açmak kalır.
USB Kota Sistemi
Kafenizdeki multimedya içeriğin USB disklere kopyalanması esnasında ücretlendirme yapabilir veya belli bir limitten sonra kopyalamayı durdurabilirsiniz. Tüm işlemler CafePlus tarafından otomatik yapılır ve ücretler hesaba eklenir.
Yazdırma Ücretlendirme
Client bilgisayardan yazıcılarınıza gönderilen belgeler sayfa sayısına göre otomatik olarak ücretlendirilir ve hesaba eklenir. İsterseniz renkli yazıcı çıktılarını farklı şekilde ücretlendirebilirsiniz.
Client Sınırlamaları
Client programı müşterinin yapabileceği yetkisiz işlemleri sınırlandırabilir. Sistem konfigurasyonunu değiştirmesini engelleyebilir.
Dosya - Dizin Koruma
Client bilgisayarlarda istediğiniz klasörleri koruma altına alarak bu klasörlerde silme, kopyalama, dosya ismi değiştirme gibi işlevleri iptal edebilirsiniz.
Çalıştırılabilir Program Sınırlandırması
Müşterilerinizin çalıştırmasını istemediğiniz programları çalıştırmasını engelleyerek sisteminizi korur.
Download Engelleme
Müşterilerin internetten dosya indirmelerini engeller.
İçerik Filtreleme
Kafenizde belirttiğiniz siteler listesine erişimi sınırlandırabilirsiniz. Böylece zaralı içerik bulundurması muhtemel siteleri engelleyebilir kafenizi güvende tutarsınız.
Toplu güncelleme
CafePlus Server güncelleme ekranından tüm bilgisayarlarınızda çalışan client uygulamalarını tek tuşla güncelleyebilirsiniz.
Cafe Açılış ve Kapanışı
Kafenizi sabahları tek tuşla tamamen açabilir akşam ise yine tek tuşla kapatabilirsiniz.
Mesajlaşma Sistemi
Kafenizde Server-Client veya Client-Client arası mesajlaşma sistemini aktif edebilirsiniz.
Oyun Konsolu Modülü
Eğer kafenizde aynı zamanda oyun konsolu da bulunuyorsa hesap takibini program üzerinden yapabilirsiniz.
Masa Modülü
Kafenizde ek olarak kafeterya tarzı bir bölümünüz bulunuyorsa bu masalara yaptığınız satışları ve takibini programdan yapabilirsiniz.
Otomatik Yedekleme Sistemi
CafePlus verilerinizi belirttiğiniz aralıklarda otomatik olarak yedekler. Veri kaybı yaşamazsınız.
Güçlü Veritabanı
CafePlus SQL tabanlı veritabanı sistemi kullanır. Elektrik kesintilerine ve veritabanı bozulmalarına karşı daha dayanıklıdır. Programı kullandıkça artan veri yoğunluğundan en az şekilde etkilenirsiniz
Tema Sistemi
CafePlus 90'a yakın tema seçeneği ile beraber sunulur. Bunlardan göz zevkinize en uygun olanı seçip kullanabilirsiniz.